Minik Arife'nin ailesi yardım bekliyor

Antalya’da Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığıyla mücadele eden 3.5 yaşındaki  Arife  Yıldırım , solunum cihazı ile yaşamını güçlükle sürdürüyor.

haber7
0

Antalya da Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığıyla mücadele eden 3.5 yaşındaki  Arife  Yıldırım , solunum cihazı ile yaşamını güçlükle sürdürüyor.  Minik   Arife  nin  ailesi  , yardımseverlerden destek bekliyor.

SMA hastası 3.5 yaşındaki  Arife  Yıldırım ın  ailesi  , kızlarını hayatta tutma mücadelesini sürdürüyor. Eşinin garson olarak çalıştığını belirten anne Teslime Yıldırım , kızının giderlerini karşılamakta güçlük çektiklerini söyledi.  Arife  nin giderleri için  Antalya  Valiliğinin izniyle  yardım  kampanyası başlatıldığını duyuran Yıldırım , "Hastalık ağır bakım istiyor. Steril bir ortam oluşturmamız şart. Her türlü fedakarlığı gösteriyoruz. Ben yavrum için onurumu , gururumu hiçbir şeyi düşünmüyorum. Eşimin maaşı ekstra giderlere yetmiyor. Eve özel doktor getiriyoruz. Bu kampanya ile toplanacak para  Arife  nin aylık medikal ve fizyoterapist ihtiyacı için kullanılacak. Bir hesap açıldı. Kampanyamız valilik kontrolünde.  Arife  nin bir yıllık ihtiyacı bu kampanyadan elde edilecek paradan karşılanacak.  diye konuştu. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =