İzmir'de fırtınaya karşı kırmızı alarm

İzmir’de , Türkiye’nin batı sahilini etkileme ihtimali bulunan fırtına ile ilgili tüm birimler alarma geçti.

haber7
0

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce pazar günü Türkiye’nin batı sahilini etkileme ihtimali bulunan fırtına ile ilgili tüm birimlerle harekete geçildi. İZSU , İtfaiye , Fen İşleri , İZBETON ve Park Bahçeler birimleri; fırtına ve şiddetli yağışa  karşı  can ve mal güvenliğinin korunması için personelini makine , ekipman ve araç ile 24 saat görev yapmaya hazır hale getirdi.

İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri; çatı uçması , ağaç devrilmesi , deniz seviyesinin yükselmesi , ulaşımı etkileyecek tel kopması gibi olası risklere  karşı  merdivenli araçlar , ayırıcı- kesici aletler , motopomp , dalgıç pompa gibi ekipmanla 30 ilçede , 50 grup ve 1000’in üzerinde personelle çalışacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelecek bilgiler doğrultusunda yağışın etkili olacağı bölgelere uzun mesafe su basan yüksek debili pompalar yerleştirilecek.

 

 

Fen İşleri Daire Başkanlığı’nca da kasırga ihtimaline  karşı  tüm personelin teyakkuz halinde olması istendi. Cumartesi gecesinden başlamak üzere pazartesi sabahına kadar nöbetçi ekiplerin görev yapacağı belirtilirken bomlu , damperli ve vinçli kamyonlarla TIR , loder , beko loder ve ekskavatör gibi araçların da hazır bulundurulacağı kaydedildi. Pazar günü ise araç ve personel sayısına takviye yapılacağı duyuruldu.

İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri de hem merkezde hem de ilçelerde su ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =