10 bin polis alımı ne zaman? 23. dönem polis alımı başvuru şartları neler?

 polis  Akademisi Başkanlığı , uzun  zaman  önce 10 bin kişilik  polis   alımı  yapılacağını duyurmuştu. Peki 23.  dönem   POMEM  için önlisans ve lisans mezunlarından oluşan 10.000 kişilik  polis  alımları  ne zaman  başlayacak? Ba

haber7
0

İlk duyurusu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılmış ve sonrasında  polis  Akademisi Başkanlığı nın yapmış olduğu resmi açıklamaya göre , "Polis Akademisine bağlı  polis  Meslek Eğitim Merkezlerine 23. Dönem olarak eğitilmek üzere Lisans ve Ön lisans mezunlarından toplam 10.000 öğrenci adayı alınacaktır. Ön  başvuru  tarihleri ve sınava ilişkin esaslar 22.07.2018 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası  polis  Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecektir." ifadelerine yer verilmişti. Peki alımlar hakkında yeni bir açıklama yapıldı mı?  10 bin polis alımı   ne zaman  yapılacak?

23. DÖNEM 10 BİN POLİS ALIMI NE ZAMAN?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde yer alan  polis  Akademisi Başkanlığı’nın yapmış olduğu duyuruya göre , 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılan KPSS’den sonra yapılması öngörülen alımlar hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. En son alımlar hakkında yapılan duyuru Mayıs ayında gelmişti.  polis  olma hayali kuran vatandaşlar gözlerini yapılacak olan açıklamaya dikti. Söz konusu alımlar hakkında duyuru yapıldığında , haber7.com üzerinden  başvuru  yapabilirsiniz.

POMEM NEDİR?

POMEM , açılımı  polis  Meslek Eğitim Merkezi olan  polis  yetiştirme kurumunun kısaltılmış ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =