Karı koca saklandıkları evde yakalandı

FETÖ soruşturması kapsamında aranan ve örgütün orta ve lise düzeyince öğrenci sorumlusu oldukları tespit edilen kadın ile aynı sorumluluk görevinde bulunan kocası  saklandıkları  gaybubet evinde yakalandı.

haber7
0

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında firari olarak aranan Fait Murat Sayıcı ve karısı Zeynep Sayıcı nın ,  Samsun  Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucu  Samsun  un Atakum ilçesi Yeni Mahalle de  saklandıkları  gaybubet evinde oldukları tespit edildi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri , söz konusu gaybubet evine Salı gecesi operasyon düzenledi.  FETÖ  ye ait çeşitli kurumlarda daha önce çalıştıkları ortaya çıkan karı-kocada ikişer ByLock bulunduğu ortaya çıktı.

Fait Murat Sayıcı nın 69 bin 614 kez , eğitimfakültesi mezunu olan karısı Zeynep Sayıcı nın ise 2 bin 619 kez ByLock erişimi sağladıkları tespit edildi. Fait Murat Sayıcı nın örgütün orta ve lise düzeyinde erkek öğrenci , eşinin ise kız öğrenci sorumlusu oldukları ortaya çıktı. Zeynep Sayıcı dan bir adet sahte kimlik ele geçti. KOM Şube Müdürlüğündeki sorguları tamamlanan Fait Murat Sayıcı ve Zeynep Sayısı bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =