15 Temmuz'da müezzine saldıranlara beraat

Darbe girişimi gecesi sela okuyan müezzinlere saldıran 23 kişiden 18'i  beraat  etti , kalan 5 kişi de hafif cezalar alarak hapis yatmaktan kurtuldu.

haber7
0

İzmir 2 nci Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmada , tamamı tutuksuz yargılanan sanıklardan bazıları ile taraf avukatları hazır bulundu.

SANIKLARA YÖNELTİLEN SUÇLAMALAR

İddia makamının daha önce verdiği , sanıkların "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs ve anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından beraati , 12 sanığa "kamu görevlisine karşı görevini yapmasını engellemek" suçundan 3 yıla kadar hapis cezası verilmesi , 2 sanığın "kamu görevlisine hakaret" suçundan 2 yıla , bir sanığın ise "ibadethanelere zarar verme" suçundan 4 yıla kadar hapisle cezalandırılması yönündeki mütalaanın ardından sanıklar savunma yaptı.

Mahkeme heyeti , önceki celsede savunma yapmayan sanıklara söz verdi.

BERAAT TALEP ETTİLER

FETÖ mensubu olmadığını ileri süren sanıklar , mahkemenin haklarında  beraat  kararı vermesini talep etti.

Sanık avukatları da müvekkillerinin o gece yaşanan darbe girişimine destek vermediklerini , ideolojik olarak da FETÖ ile uzaktan yakından ilgilerinin olmadığını belirterek , beraatlerini istedi.

"YAPANIN YANINA KAR KALMAYACAK BİR CEZA ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =