Savaş çıkaracak hamle! Darbe çağrısı

Eski  Kolombiya  Devlet Başkanı  Alvaro Uribe Velez  , "Venezuela'nın askerleri , şeffaf bir seçim yapılması için  Maduro  ve rejimine karşı harekete geçmeli." dedi.

haber7
0

Kolombiya’nın eski devlet başkanlarından  Alvaro Uribe Velez  , Venezuela ordusuna Devlet Başkanı Nicolas  Maduro  ve hükümetine isyan etmeleri çağrısında bulundu.

Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque nin partisi sağcı Demokratik Merkezin lideri ve eski Devlet Başkanı Uribe , sosyal medya hesabından Venezuela daki askerlere yaptığı  Darbe  çağrısını yineledi.

Uribe , "Venezuela’nın askerleri , şeffaf bir seçim yapılması için  Maduro  ve rejimine karşı harekete geçmeli. İnsani krizin derinleşmesini durduracak , terörizmden ve daha fazla şiddet riskinden kaçınacak yeni bir demokratik hükümet kurulmalı." ifadelerini kullandı.

Uribe , sene başında Venezuela İçişleri Bakanlığına helikopterle saldıran Oscar Perez in güvenlik güçleri tarafından öldürülmesinin ardından yaptığı açıklama da  Darbe  çağrısında bulunmuştu.

"Venezuela ordusu ,  Maduro  nun , vatandaşlarını öldürmeye devam etmesine seyirci kalmak ya da (Maduro nun) bir kenara atılmasını sağlamak konusunda söz sahibidir." ifadelerini kullanan Uribe , geçen yıl temmuz ayında yaptığı bir konuşmada da "Umarım Venezuela silahlı kuvvetleri ,  Maduro  yu kenara çekilmeye zorlar." sözlerini sarf etmişti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =