Kılıçdaroğlu'ndan İnce'yi bitirecek hamle!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu , İstanbul için gözüne skandallarıyla gündemden düşmeyen Muharrem  İnce  , Gürsel Tekin , Selin Sayek Böke , Mahmut Tanal ve Sezgin Tanrıkulu'nu kestirdi.

haber7
0

Olağanüstü kurultay tartışmalarını yerel seçim sonuna kadar ötelemeyi başaran Kemal  Kılıçdaroğlu  , aday belirleme çalışmalarına hız verdi. En kilit bölgelerse İstanbul ve Ankara…  Kılıçdaroğlu  yönetimi İstanbul genelinde partililer üzerinde anket çalışmalarına başladı. Partililerin önüne “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kim olmalı?” sorusunun altına Muharrem  İnce  , CHP İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal , Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu ve CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke isimleri tercih olarak sunuldu.

İLK ADAY İNCE

 

 

Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde beklenenin üzerinden oy almasıyla tasfiye planı tutmayan  Kılıçdaroğlu  , rakibini bu kez İBB’ye başkan adayı gösterip siyasi kariyerini bitirmekte kararlı. Mahmut Tanal ile ilgili talep kendisinden. Aday adaylığını aylar öncesinden açıklayan Tanal , devlet FETÖ ile mücadele ederken 80 milyonun önünde 250 kişinin katili terörist başı Feto için hüngür hüngür ağlaması , TOMA’ya tırmanmasıyla meşhur.

GÜRSEL TEKİN ZORDA

Gürsel Tekin de adaylık konusunda kartlarını açık oynamış durumda. Ancak Tekin’in , Diriliş Postası’nın ortaya çıkardığı “Kapanan dükkânlar” skandalı ile şansı epey azaldı. Parti tabanı da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =