Terör örgütü YPG/PKK Suriye'de işgal ettiği  Rakka  ilinde örgütün zorla silah altına alma kararına karşı çıkan El-Hatuniyye köyüne baskın yaparak Arap kökenli 7 sivili öldürd&u

haber7
0

Terör örgütü YPG/PKK Suriye de işgal ettiği bölgelerde halka baskısını artırırken , gençleri de zorla silah altına almaya devam ediyor.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre , YPG/PKK işgal ettiği  Rakka  ilinin batısındaki El-Hatuniyye köyündeki gençleri zorla silah altına almak için bölgeye geçen hafta devriyeler gönderdi.

Örgütün köydeki gençleri alıkoymaya başlamasının ardından YPG/PKK lı teröristler ile köylüler arasında 3 gün önce gece saatlerinde gerginlik yaşandı. Köylüler , örgütün köydeki binasına saldırarak 3 aracı ateşe verdi. 

Olayın büyümesinin ardından köye takviye terörist göndererek baskın yapan YPG/PKK , 8 bin hanelik Arap köyünde 7 sivili öldürdü , çok sayıda sivili de alıkoydu.

Köydeki kadın ve çocukları darp eden teröristler , köyde birkaç evi de yaktı.

Köy , üç gündür  Terör örgütü  mensuplarının ablukasında tutuluyor.

- YPG/PKK Deyrizor da sivillerin dükkanlarını yıktı

Kaynaklar , Deyrizor ilinde işgal ettiği "Süveydan Cezire" köyünde de sivillere ait bazı iş yerlerini yıktı.

YPG/PKK lı teröristler , iş yerlerinin yıkılmasına tepki göstermek için bir araya gelen köylüleri silah zoruyla dağıtmaya çalıştı.

Örgüt mensupları , göstericilere katılan çok sayıda sivili alıkoydu.

YPG/PKK ile köylüler arasında gerginlik devam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =