İsviçreli firmadan Manisa'ya dev yatırım!

Dünyanın en büyük havlu pan ve radyatör üreticileri arasında yer alan İsviçre merkezli Zehnder Group , Manisa'da 20 milyon avroluk yatırımla üretime hazırlanıyor.

haber7
0

Zehnder Türkiye Genel Müdürü Orçun Özelmas , fabrikanın ,  Manisa  Organize Sanayi Bölgesi nde 27 Eylül de yapılacak resmi açılış töreni öncesi yeni  yatırım  ve tesisle ilgili gazetecilere bilgi verdi. 

Avrupa , Kuzey Amerika ve Çin deki 14 üretim tesisinde 3 bin kişiyi istihdam eden İsviçre merkezli şirketin 2005 ten beri Türkiye de faaliyet gösterdiğini hatırlatan Özelmas , firmanın bu yıl yatırımını büyütmeye kadar verdiğini söyledi. 

 

 

Manisa daki tesis için 20 milyon avroluk  yatırım  yaptıklarını anlatan Özelmas , "Şu anda 220 kişiyi istihdam ettik. Yıllık 455 bin olan havlu pan üretim kapasitesini 750 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Teşvik avantajı , coğrafi konumu , altyapısı ve başarılı yönetimi dolayısıyla  Manisa  Organize Sanayi Bölgesini seçtik." diye konuştu. 

"Yatırımı durdurmayı hiç düşünmedik"

Özelmas , Türk lirasının , küresel anlamdaki ekonomik dalgalanma ile dolar ve avro gibi para birimleri arasında değer kaybı yaşamasının  yatırım  düşüncelerini değiştirmediğini vurguladı. 

Zehnder in 129 yıllık bir firma olduğunu aktaran Özelmas , şöyle konuştu:

"Buraya  yatırım  yaparken bütün kriterleri kontrol ettik. Türkiye nin ekonomisini , yönetimini , gelecekteki durumunu konuştuk. Bir yere  yatırım  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =