SpaceX: Gerekirse silah üretiriz

Ünlü girişimci Elon Musk'ın şirketi SpaceX'in yöneticisi Gwynne Shotwell , şirketin Hava Kuvvetleri ve Pentagon'la iyi ilişkileri olduğunu belirterek , 'ülke savunması' için gerekmesi durumunda sila

haber7
0

Ünlü girişimci Elon Musk ın şirketi SpaceX in başkanı Gwynne Shotwell , şirketin gerekli olması durumunda  silah  üreteceğini söyledi.

ABD basınında yer alan haberlere göre , askeri yetkililer ve savunma sanayisi şirketlerinde isimlerle bir toplantı yapan Shotwell , şirketin  silah  üretip üretmeyeceği yönündeki soruya , "Eğer bu ülkenin savunması içinse , evet , yapacağımızı düşünüyorum" şeklinde yanıt verdi.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon la sıkı ilişkileri olduğu bilinen  SpaceX  , Ay da ve Mars ta koloni kurmayı planlıyor.

Şirketin kullandığı roket fırlatma teknolojisinin Pentagon un ilgisini çektiği biliniyor. Geçtiğimiz Şubat ayında Falcon Heavy roketini fırlatan  SpaceX  , sonrasında Pentagon la yörüngeye uydu gönderilmesi için 130 milyon dolarlık bir anlaşma imzalamıştı.

Öte yandan ABD nin son dönemde uzaya yönelik yatırımlarını da arttırması bekleniyor. Zira ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde ABD ordusu bünyesinde bağımsız Uzay Kuvvetleri nin kurulması talimatını vermişti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =