17 proje için 22 milyon lira yatırım

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan (TKDK) , Mardin'de hak kazanan 17  proje  için 22  milyon  liralık  yatırım  yapacaklarını açıkladı.

haber7
0

IPARD II programının 3. çağrı ilanı kapsamında  Mardin  İl Koordinatörlüğü´ne sunulan ve gerekli kontrollerden sonra sözleşme imzalamaya hak kazanan 17  proje  açıklandı. TKDK  Mardin  İl Koordinatörü Erdal Çelik , 3. çağrı dönemi kapsamında kurum merkezi tarafından kabul edilen projeler hakkında detaylı bilgi verdi. 

Çelik , “Kurum merkezimiz tarafından kabul edilen yatırımlardan 6 adedi arıcılık , 4 adedi otel , 3 adedi katma değerli ürünler , 1 adet restoran , 1 adet güneş enerjisi santrali , 1 adet gül yağı işleme tesisi ve 1 adet de zanaatkarlık olmak üzere 17 adet projemiz kabul edilmiştir. Bu projelerin toplam  yatırım  tutarı 22 ,3  milyon  TL olup , hibe tutarı ise 11  milyon  TL’dir” dedi. 

Çelik , 24 adet çiftlik yatırımı projesi aldıklarını ve bu projelerin inceleme sürecinin devam ettiğini , 2018 yılı içinde sözleşme imzalamaya hak kazanan projeleri açıklamayı planladıklarını ifade etti. Çelik , “Kurumumuza sunulan bu projelerle ilimiz ekonomisine ve istihdamına katkı sağlanacak , kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımızın gelir ve yaşam standartlarında artış olacak , ilimizde AB standartlarında modern işletmeler kurulmuş olacak” diye konuştu. 

Çelik , 3. başvuru çağrı dönemi sürecinde projelerini hazırlayarak kurumlarına sunan tüm girişimcilere teşekkür ettiğini ,  Mardin  için hayırlı olmasını temenni ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =