Filistin Medya Akademisi eğitimlerine başladı

 UMED  ,  Filistin   Medya  İletişim Forumu ve TÜRKAB işbirliğiyle sertifikalı “Filistin  UMED   Medya  Akademisi”  eğitimlerine  başladı.

haber7
0

Türkiye Kardeşlik Birliği , Uluslararası  Medya  Enformasyon Derneği ve  Filistin   Medya  İletişim Forumu tarafından açılışı gerçekleştirilen  “Filistin  UMED   Medya  Akademisi”  eğitimlerine  muhabirlik dersi ile başladı. Gazeteci Ahmet Açıkay tarafından verilen ilk derste ,  haber yazma teknikleri , haber yazım kuralları , haber yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı.  Medya  etiğinin de anlatıldığı derste , muhabirlerin uyması gereken evrensel ilkeler konusunda bilgilendirme yapıldı. 

Eğitimlere katılan Filistinli gençlere ikinci gün ise temel fotoğrafçılık eğitimi verildi. Gazeteci Metin Yağan tarafından verilen eğitimde ,  diyafram , enstantane , iso , fotoğrafta netlik ve kompozisyon oluşturma incelikleri anlatıldı.  Eğitimde , “haber fotoğrafı çekimi” ve “hangi fotoğraflar haber niteliği taşır” konusunda da misafir öğrencilere bilgi verildi. 

UMED Genel merkezinde düzenlenen eğitimler tamamen ücretsiz olarak veriliyor. Akademide , medyada yaşanan değişime , sosyal medyadaki gelişmelere , teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik eğitimlerin verilmesi hedefleniyor. Derslere sürekli katılım sağlayan ve başarılı olan öğrencilere 8 haftalık eğitimin sonunda sertifika verilecek.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =