Türkiye ziyareti sonrası Alman basınına konuştu!

 Almanya  Dışişleri Bakanı  Heiko Maas  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya’ya yapacağı  ziyareti  değerlendirdi.

haber7
0

Almanya Dışişleri Bakanı  Heiko Maas  ,  Türkiye  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eylül ayı sonundaki  Almanya   ziyareti  öncesinde  Alman  haber ajansı dpa’ya verdiği röportajda ,  Erdoğan  ile görüşülecek birçok konunun olduğunu ifade etti.

Almanya Dışişleri Bakanı Maas , Pazar günü yayınlanan söyleşide  Erdoğan  ın  Almanya  ziyaretinin eleştirilmesine ve protesto gösterilerinin düzenlenecek olmasıyla ilgili açıklama yaptı. "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinin kamusal alanda eleştirel bir şekilde takip edilecek ve bunun protestolara yol açacak olması , ülkemizin demokratik gerçekliğinin bir parçasıdır" diyen Maas , sözlerine "Ancak bunun sonucu , Sayın Erdoğan’ın artık  Almanya  ya gelememesi olmamalıdır. Bilakis , kendisiyle görüşeceğimiz birçok konu bulunuyor" diyerek devam etti.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier in daveti üzerine 28-29 Eylül tarihlerinde  Berlin  e devlet  ziyareti  gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , burada askeri törenle karşılanacak , Steinmeier’ın ev sahipliğindeki resepsiyona katılacak ve Steinmeier’in yanı sıra Başbakan Angela  Merkel  ile görüşecek.

"Ziyaret konusunda  Türkiye  ile yakın işbirliği içerisindeyiz"

Cuma günü Köln Polisi tarafından yapılan açıklamada Erdoğan’ın 29 Eylül Cumartesi günü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =