Kerry: Trump halkı kandırıyor ama halk daha akıllı

 ABD  eski Dışişleri Bakanı  John Kerry  ,  ABD  Başkanı Donald Trump’ın Paris Anlaşması’ndan geri çekilmesini sert bir dille eleştirdi ve 'Konu hakkında uzaktan yakından hiçbir bilgisi olmayan bir başkan ,  ABD  halkına

haber7
0

San Francisco’da gerçekleşen Küresel İklim Eylem Zirvesi’nde okyanuslardaki kirlenmeyle ilgili bir panelde konuşan John Kerry , dünyanın iklim değişimiyle mücadelede küresel anlamda ihtiyaç duyulandan çok uzak bir noktada olduğunu belirterek , “Size bir şey söyleyeyim Başkan (Trump) , 100 milyar dolar Paris Anlaşması taahhütlerine yatırılmadan kimse bir yere gitmiyor. ABD’de ve dünyanın herhangi bir yerinde bir kömür fabrikası  daha  açılmamalı” dedi.

"ABD HALKI  Trump  TAN  daha  AKILLI"

ABD halkının Trump’tan çok  daha   akıllı  olduğunu söyleyen  Kerry  sözlerine şöyle devam etti: "Bir ekosistem içinde yaşıyoruz ve adımlarımızın sonuçları var ,  ama  sanırım Başkan bunu anlayabilmiş değil. Paris anlaşması her ulusun yerine getirebileceği adımları içeriyordu , Kyoto Protokolü öyle değildi ancak Paris Anlaşması her ulusun yapabileceği bir işti. Ben , Paris Müzakerelerini yönetmek gibi çok önemli bir şerefe nail oldum , bu anlaşma için yaklaşık 700 gün müzakere yapıldı. Bugünlerde mantık ve gerçekler bazen işe yaramıyor gibi , çok ilginç bir dünyada yaşıyoruz. Ama  ABD   halkı  bu başkandan çok  daha   akıllı  , bu yüzden de ABD’nin 38 eyaleti sahneye çıktı” diye konuştu. 

Kerry sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu anda yaşanan fırtınalar okyanuslardaki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =