Mobius: Faiz artırmak bir çözüm değil

Ünlü yatırımcı Mark  Mobius  , Merkez Bankası'nın 6.25 puanlık  faiz  artışının yatırımcıların güvenini artırmayacağını söyledi ve bunun bir  çözüm  olmadığına dikkat çekti

haber7
0

CNBC ye konuşan  Mobius  ,  Türkiye  nin , Arjantin in geçen ay yaptığı 15 puanlık  faiz  artışının sonuçlarını incelemesi gerektiğini söyledi.

Mobius , "Çözüm , sadece yabancı yatırımcının  değil  yerli yatırımcının da güvenini kazanmak. Güven kazanmak için bütçeleri dengeleyecek politikalar izlenmesi gerekiyor" dedi.

Mobius ,  Türkiye  nin bir diğer gelişmekte olan ülke olan Arjantin i izlemesi gerektiğini söyledi ve ekledi , "Faiz artışı yeterli olmayacaktır , bunu çeşitli örneklerle gördük. Arjantin bu konuda güzel bir örnek , yatırımcılar hükümete güvenmiyorsa  faiz  artırmanın bir önemi yok" dedi.

Mobius bunun yanında ,  Türkiye  gibi , finansal reformların yapıldığı ülkelerde yatırım yapmanın tam zamanı olduğunu söyledi; ancak , bu reformlar uygulamaya geçene kadar beklemek gerektiğini ekledi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =