Ali Koç'tan döviz kararıyla ilgili açıklama

Fenerbahçe Kulübü Başkanı  Ali   Koç  , yeni alınan  döviz   kararıyla   ilgili   açıklama  yaptı.  Koç  , "Türk futbolunu etkileyeceği birçok unsur var. Bu , Türk futbolunun kalitesini artıracak vey

haber7
0

Ülker Stadı nda yapılan " Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu" sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Koç , döviz  kararıyla   ilgili  soru üzerine , "Türk futbolunu etkileyeceği birçok unsur var. Bu , Türk futbolunun kalitesini artıracak veya öz kaynağından sporcu yetiştirilmesine vesile olacak bir şey değil. Tamamen ekonomik bir karar. İlerleyen zamanlarda hep beraber bu konuyu değerlendireceğiz." ifadelerini kullandı.

Kararı dün öğrendiklerini ve çok yeni bir unsur olduğunu belirten Koç , şunları kaydetti:

"Mevzuatta Türkiye de yerleşik ifadesi yer alıyor. Futbolcularımız da bu tanıma giriyor. 30 gün içinde dövizle yapılan anlaşmaların liraya dönmesi emrediliyor. Futbolcuları kapsadığını düşünüyorum ama mevzuatla  ilgili  uzman arkadaşlarımın incelemesinden sonra konuşmamız daha doğru olur. İlk okuyuşta Türkiye de yerleşik dendiği zaman Türk futbolcuları kapsıyor , yabancı futbolcuları kapsamıyor."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =