THY açıkladı! Rekor geldi
Etiketler:

Türk Hava Yolları yüzde 85 ,6 ile tarihinin en yüksek aylık doluluk oranına ulaştı. Ağustos ayı yolcu ve kargo trafik sonuçlarını açıklayan Türk Hava Yolları , yüzde 85 ,6’lık performans ile tarihinin

haber7
0

Şirketten yapılan açıklamada , "Geçen yılın pozitif baz etkisine rağmen yolcu sayısı , ücretli yolcu kilometre ve doluluklardaki artış , Türkiye’ye ve Türk Hava Yolları’na olan talep artışının devam ettiğinin önemli bir göstergesi oldu." ifadeleri kullanıldı.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün , sosyal medya heasbı Twitter dan yaptığı açıklamada "2018 yılının her bir ayını yeni rekorlar ile geride bıraktık. Ağustos ayında % 85 ,6 ile tarihimizin en yüksek  aylık doluluk oranına ulaştık. Bu dönemde 7 ,6 milyon yolcumuza hizmet verdik. Türk Hava Yolları Türkiye ile birlikte büyüyor." dedi.

THY nin ağustos ayı sonuçları şöyle;

- Taşınan yolcu sayısında görülen büyüme trendine Ağustos ayında da devam edilmiş olup , taşınan yolcu sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2 ,4 artış göstererek 7 ,6 milyona , toplam doluluk oranı ise yüzde 86’ya ulaştı.

- Kapasitenin (Arz Koltuk Kilometre) yüzde 0 ,5 oranında minimal bir artış gösterdiği Ağustos ayında , toplam doluluk geçen yılın aynı dönemine göre 1 ,3 puan arttı. Dış Hat doluluk 1 ,1 puanlık artışla yüzde 85 ,3 olarak gerçekleşirken , İç Hat uçuşlarda ise 2 ,4 puanlık artışla yüzde 87 ,6 doluluk oranına ulaşıldı.

- Dıştan dışa transfer yolcu (transit yolcu) hariç tutulduğunda yurtdışı yolcu sayısında yüzde 3 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =