Pis koku İzmirliyi zor durumda bıraktı!

 İzmir  Büyükşehir Belediyesi'ne ait Çiğli Atık Su Tesisi'nin çevresinde yapılan analize göre ortaya çıkan bakteriler sınır değerinin çok üzerinde.

haber7
0

İzmir Büyükşehir Belediyesi ne ait Çiğli Atık Su Tesisi nin çevresinde depolanan arıtma çamurları ve kanalizasyon altyapısı yetersizliği yüzünden çıkan kötü  koku  vatandaşları  zor   durumda  bıraktı.

Kötü kokunun kaynağının belirlenmesi için  İzmir  Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan analizde , koliform , fekal koliform ve enterekok/fekal streptokok  bakteri  türlerinin ölçümü yapıldı.

2 BİN ÇIKMASI GEREKİRKEN 2 MİLYON ÇIKIYOR

Analiz sonucuna göre , sınır değerleri 100 ila 2 bin arasında olan fekal koliform  bakteri  değerleri 2 milyon , mevzuat limitleri 500 ila 10 bin arasında değişen koliform  bakteri  değeri de 2 milyon çıktı. Limit değerleri 100 ila 1000 arasında değişen enterokok da bin 200 olarak ölçüldü. 

"AZİZ KOCAOĞLU VE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HATLARIN YETERSİZ KALDIĞINI SÖYLEDİ"

Çevre Mühendisleri Odası  İzmir  Şube Başkanı Emine Helil İnay Kınay , "Bu konuyla ilgili hem Aziz Kocaoğlu hem de  İzmir  Büyükşehir Belediyesi nin yaptığı bir açıklamada , hatların yetersiz kaldığı , bu anlamda kapasitenin iyileştirilmesi için ihale çalışmasının yürütüleceğine dair ifadeler kullanıldı. Bir an önce körfeze atık su girişinin engellenmesine yönelik çalışmalar yapılması lazım. Buradaki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =