İBB'den Martı Projesi ile ilgili önemli açıklama!

 Martı   Projesi  olarak bilinen Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi Projesi'nin mevcut durumu  İBB  Meclis toplantısının gündemine getirildi.

haber7
0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı Mahmut Yeter , Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi (Martı)  Projesi  nin bazı kısımlarında revizyona gidildiğini ancak iptal edilmediğini belirterek , "Anıtlar Kurulu yer altındaki kazıların Müzeler Müdürlüğü ile birlikte yapılmasını önerdi. Arkeolojik çalışmalar , neredeyse elle çalışma seviyesine indiği için oradaki çalışmamızın ucu açık bir zamana yaymak zorunda kalacaktık. Onun için  Martı   Projesi  nin etrafındaki yerleri yapmakla beraber oradaki deniz hattını kestik." dedi.

İBB Meclis toplantısında gündem dışı söz alan Ulaşım ve Trafik Komisyonu nun CHP li üyesi Yunus Can ,  Martı   Projesi  nin iptal edildiğine ilişkin haberlerin yayımlandığını hatırlatarak , Meclis üyelerine bilgi verilmesini istedi.

Can ın projenin yer altındaki bölümlerinin yapılmaması halinde bölgede zaten yoğun olan trafiğin çok daha karmaşık bir hal alacağını belirtmesi üzerine konu tartışıldı.

"Anıtlar Kurulu kazıların Müzeler Müdürlüğü ile yapılmasını istedi"

Bunun üzerine Meclis üyelerine hitap eden Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı Yeter , projenin iptal edilmediğini ancak bazı bölümlerinde revizyona gidildiğini anlattı.

Anıtlar Kurulu nun projenin yer altı kısmıyla  ilgili  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =