Kajunun hiç bilinmeyen faydaları? Bakın hangi hastalıklara iyi geliyor?

İştah kabartan kuruyemişlerin her ne kadar kilo yapıcı özelliği olsa da çok sağlıklı oldukları da yadsınamaz bir gerçektir...  Kaju  Kuruyemişinin sağlığa  faydaları  saymakla bitmiyor. Ceviz , fındık ve yer fıstığının

haber7
0

Kaju , fıstığı olduğu kadar meyvesi de tüketilebilen , mineral ve vitamin açısından oldukça zengin bir besindir. İhtiyacınız olan C , E ve K vitaminleri yanında , demir , bakır , fosfor ve kalsiyum mineralleri açısından zengin olan  Kaju  fıstığı , sağlıklı ve enerji dolu bir hayat için tüketilmesi gereken besinler listesinde başlarda yer alıyor.  Uzakdoğu Asya kökenli  Kaju  fıstığı lezzetli tadının dışında besleyiciliği , vücudu güçlendirme ve hastalıklardan koruma özellikleri ile de dikkat çekiyor. İşte  Kajunun  hiç  bilinmeyen  faydaları...

KAJUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Kanseri Önler:  Kaju  fıstığı , kanser hücreleri ve tümörleri etkisiz hale getiren flavonollar içermektedir. Bunun yanında kolon kanserinden koruyan bakır açısından oldukça zengindir. Galiba bu  Kajunun  en önemli faydalarının başında geliyor.

Kalp Sağlığını Korur: Kaju fıstığı , diğer fındıklara oranla düşük yağ içerir ve bu özelliğinden dolayı kalp sağlığı için oldukça faydalıdır. Kolesterole etki etmez ve antioksidan özelliğinden dolayı kalp sağlığını destekler.

Yüksek Tansiyon: Kaju fıstığının bol miktarda magnezyum içermesi kan basıncı sağlığı açısından önemlidir. Yüksek tansiyonun düşmesini sağlayarak kalbi korur.

Saç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =