Şaban Dişli kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır?

 Hollanda  ile başlayan normalleşme sürecinde Yeni Lahey büyükelçiği'ne atanan  Şaban   Dişli  kimdir?  Dışişleri Bakanlığı  tarafından atanan  Şaban   Dişli   Aslen  nerelidir ve  kaç  yaşındadır...

haber7
0

Türkiye ve  Hollanda  , karşılıklı atanan büyükelçileri açıkladı. Türkiye nin Lahey Büyükelçiliği ne  Şaban   Dişli  atandı. Dışişleri Bakanlığı ,  Hollanda  yla karşılıklı büyükelçilerin atanması hakkında bir açıklama yaptı. Bakanlık , Türkiye ile  Hollanda  arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik olarak mutabık kalındığını ve büyükelçilerin karşılıklı olarak atandığını belirtti. Peki  Şaban   Dişli  kimdir?ŞABAN DİŞLİ KİMDİR?

Şaban  Dişli  , 22 Şubat 1958 tarihinde Sakarya nın Geyve ilçesinde dünyaya geldi.  Lise mezuniyetinin ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi nde eğitimini sürdüren  Dişli  , İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve İstatistik Bölümü nden mezun oldu. New York Eyalet Üniversitesi nde Matematiksel Ekonomi alanında yüksek lisansını tamamladı. Harvard Üniversitesi nde üst düzey yöneticilik programına katıldı.

Hollanda da Demir-Halk Bank Rotterdam Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Yurtdışı Bankalar Birliği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.  Hollanda  Amsterdam da bir bankanın genel müdür yardımcılığı görevine getirildi. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu ve 22. , 23. , 24. ve 26. Dönemlerde Sakarya Milletvekili seçildi.

22. Dönem de Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği görevine seçildi.  Aynı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =