Kim bu Mormonlar! Askeri lisede görev yapıyorlar...

ABD’li rahip  Brunson  iddianamesinde , Mormonların Türkiye’deki faaliyetlerine yönelik iddialar dikkat çekiyor. ‘Dua’ adlı gizli tanık , Türkiye’deki bazı  Askeri  liselerde  görev  yapan Mormonların

haber7
0

Rahip Andrew Brunson’a yönelik hazırlanan iddianamede dikkat çeken ayrıntılardan biri de Mormonların Türkiye’deki faaliyetlerine yönelik iddialar. İddianamede “Dua” adlı gizli tanık , soruşturma aşamasında verdiği CD içerisinde isimleri yer alan Mormon olduğunu iddia ettiği kişilerle ilgili araştırma yapılmasını istiyor.  

İddianamede Evanjelist  Brunson  ile  Mormonlar  arasındaki ilişkinin , Amerika’daki Protestan kiliselerinin tamamının bağlı olduğu CAMA adlı kuruluştan kaynaklandığı öne sürülüyor. CAMA adlı kuruluşun tüm kiliselerin üzerinde bir yapı olduğu , ABD’den yurt dışına gidecek Mormon veya Evanjelist din adamlarının CAMA’nın izni olmadan başka bir ülkede görev yapmasına izin verilmediği öne sürülüyor.

 

 

‘ORTAK HAREKET’ İDDİASI

“İsa Mesih Son Zaman Azizleri” adlı Mormon Kilisesi ile Evanjelist Diriliş Kilisesi farklı inanç grupları olmasına karşın , iki kilise rahiplerinin CAMA’ya bağlı olduklarından , aynı strateji altında hareket ettikleri iddialar arasında yer alıyor.

İddianamede dikkat çeken ayrıntılardan biri de , 1990 yılından bu yana Türkiye’deki  Askeri  liselerde İngilizce öğretmeni olarak görev yapan kişilerin , Mormonlara ait İsa Mesihin Son Zamanlar Kilisesi Yardım Vakfı (LDSC) üye olduğu , kod isim kullanan bu kişilerin ABD ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =