40 kişilik iş için 2 bin 772 kişi başvurdu

Isparta'da Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğü'ne bağlı yurtlarda çalıştırılmak üzere 40  kişilik  temizlik personeli alımı için 2 bin  772   kişi  başvuruda bulundu.

haber7
0

KYK  Isparta  İl Müdürlüğü ne bağlı yurtlarda çalıştırılmak üzere 40 daimi temizlik işçisi için ilana çıkıldı. Mülakat sınavına katılacak adayların noter huzurunda yapılan  kura  çekimiyle belirlendiği alım için 2 bin  772  aday başvurdu. Isparta  KYK  İl Müdürlüğü nde düzenlenen  kura  çekimine  KYK  İl Müdürü Cumhur Ziya Kurt ve adaylar katıldı.

Kura çekimi sonrası konuşma yapan İl Müdürü Kurt , 7  kişilik  eski hükümlü kadrosuna alınacak 24  kişi  , 10  kişilik  engelli kadrosuna alınacak 181  kişi  için KPSS puanı üzerinden  İŞKUR  a başvuruların kabul edildiğini , 40  kişilik  temizlikçi kadrosuna ise 2 bin  772  adayın müracaat ettiğini söyledi. Kurt , "Güvenlik personeli , bakım- onarım personeli ve iklimlendirme personeli alımı için KPSS puanı üzerinden  İŞKUR  a başvurular kabul edildi. Temizlik personeli alımı için bugün noter huzurunda  kura  çekimi gerçekleşti. Kurada şanslı olan adaylarımıza hayırlı olsun" dedi. Asil ve yedek olmak üzere  kura  sonucu belirlenen adaylar önümüzdeki günlerde  KYK  tarafından belirlenecek tarihte mülakata çağrılacak.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =