İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi ve Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini İdlib'deki son durumla ilgili  Peş   peşe  uyarılarda bulundu.

haber7
0

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi haftalık olağan basın toplantısında yaptığı açıklamada , İdlib deki sorunun çözümünün kolay olmayacağına işaret ederek , "İdlib Suriye devleti muhaliflerinin son mevzisi olma yönünden en karmaşık konularından biridir. " ifadelerini kullandı. İran yönetiminin Esed rejimine destek vermeye devam edeceğini kaydeden Kasımi , Suriye rejiminin  İdlib  deki kararlılığına dikkati çekti. YIKICI SONUÇLAR DOĞURABİLİR

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ,AB Büyükelçiler Konferansı nda yaptığı açılış konuşmasında , Suriye’de savaşın henüz bitmediğini belirterek “İdlib’e olası bir saldırı zaten yeterince acı çekmiş halk üzerinde  Yıkıcı  sonuçlar doğurabilir. Şu haftalarda bunu engellemek için elimizden geleni yapmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Ortadoğu daki bir diğer sorun olan İsrail-Filistin gerginliğinin de arttığına ve iki devletli çözüme ulaşmanın gittikçe zorlaştığına dikkati çeken Mogherini , “Tüm dünya , kaos anına doğru ilerliyor ancak burada sorulması gereken soru , bu sadece anlık mı , yoksa uzun dönemli bir trend mi?” ifadelerini kullandı.

Suriye de muhaliflerin son kalesi  İdlib  de 4 milyona yakın sivil , Esed rejimi ve destekçilerinin olası ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =