Reeder, Samsun'da fabrika açtı

 Yerli  akıllı cep telefonu ve  tablet  bilgisayar firması Reeder'ın Samsun'da açtığı fabrikada 180 kişi istihdam ediliyor.

haber7
0

Yerli akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayar firması  Reeder  ,  Samsun  da 180 kişinin istihdam edildiği  fabrika  açtı.

Organize Sanayi Sitesi nde düzenlenen fabrikanın açılış töreninde konuşan  Reeder  Yönetim Kurulu Başkanı Uygar Saral , memleketi  Samsun  a bu yatırımı yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Saral , bu fabrikanın açılmasıyla bir hayalini gerçekleştirdiğini ifade ederek , "Benim bir hayalim var.  Samsun  dan , değer yaratan Türkiye için gerçek değer yaratan dünyada kimsenin vazgeçemeyeceği bir mücadeleyi vermek. Bu mücadeleyi daha önce bu topraklarda yaşayan büyüklerimiz verdiler. Sigara üretirken tütün dizerken verdiler.  Samsun  markasıyla verdiler. Biz de şimdi  Reeder  markasıyla vereceğiz." dedi.

Saral , bu mücadeleyi verirken Turkcell in her zaman kendisine destek olduğunu vurguladı.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ise Türkiye nin  Yerli  teknolojiyle neler yapabileceğini gösteren bir yatırımın açılışına katıldığını ifade etti.

Yatırımın başlangıç aşamasında olduğunu anlatan Terzioğlu , "Her şey böyle adım adım başlar. Önemli bir adım bu. Eğer bir şeyi yapamayacağınızı düşünüyorsanız haklısınız , yapamazsınız. Ama bazı insanlar var ki bir hayalin peşinden gidiyorlar. Yapabileceklerini düşünüyorlar ve neticede onu hayata geçiriyorlar. İnsanlara iş yaratıyorlar , bölgelere canlılık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =