Genç kadını kandırıp evlendi! Sonra...

Hong Konglu 21 yaşındaki bir kadın Çin'de gördüğü bir kurs sırasında kendisine rol icabı olduğu söylenen bir nikah töreniyle tanımadığı biriyle evlendirildiğini söylüyor.

haber7
0

Hong Konglu biriyle evlenen Çinliler özel statülü ve refah düzeyi yüksek  Hong Kong  da oturma izni başvurusunda bulunabiliyor. Kadının bu amaçla kandırılmış olduğu düşünülüyor.

Genç kadın , gördüğü mesleki eğitimin parçası olarak "nikah planlama" işini iyice kavraması için bir nikah töreni senaryosunda gelin rolünü oynamasının istendiğini anlattı. Ama tören sırasında damat rolünü oynayan tanımadığı kişi ile birlikte imzaladığı belgelerin gerçek olduğunu ise bilmiyordu. Kandırıldığını ancak Hong Kong a döndüğünde farkeden kadın hemen bir avukata başvurdu.

Suç işlendiği konusunda yeterli kanıt bulunmadığını söyleyen polis bir şey yapamayacağını söyleyince kadın  Hong Kong  Sendikalar Konfederasyonuna başvurdu. Federasyonun Haklar ve Sosyal Yardımlar bölümü başkanı Tong Kamgyiu "Bu evlilik tuzağının yeni bir biçimi. Çağdaş  Hong Kong  da hala böyle şeylerle karşılaşıyor olmak utanç verici" diyor.

NASIL YAPTILAR?

Adının verilmesini istemeyen Hong Konglu genç kadın Mayıs ayında  Facebook  da makyöz eğitimi konulu bir ilan gördü. Fakat başvurusunu yaptıktan  Sonra  görüştüğü kurs yetkilileri onu makyözlük değil de nikah planlama eğitimi yapmaya ikna etti. Kadına  Hong Kong  da bir haftalık bedava bir eğitim gördükten ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =