Filistin UMED medya akademisi açılıyor

 UMED  ,  Filistin   medya  İletişim Forumu ve TÜRKAB işbirliğiyle sertifikalı “Filistin  UMED   medya  Akademisi” eğitimlerine başlıyor.

haber7
0

Türkiye Kardeşlik Birliği , Uluslararası  medya  Enformasyon Derneği ve  Filistin   medya  İletişim Forumu tarafından gerçekleştirilecek olan  medya  akademisinin eğitimlerini  UMED  Akademi eğitmenleri tarafından verilecek.

UMED Konferans Salonunda düzenlenecek eğitimler tamamen ücretsiz olarak verilecek , eğitimlere katılan Filistinli gençlere medyada yaşanan değişime , sosyal medyadaki gelişmelere , teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik eğitimler verilecek. 

Medya Akademisi’nde ayrıca , öğrencilerin algı gücünü artırmak , haber kaynağına ulaşma ve olaylara haberci gözüyle bakabilmeleri amacıyla deneyim paylaşımı , uluslararası ilişkiler ve kamu diplomasisi konularında ise çalışmalar yapılacak. Derslere sürekli katılım sağlayan ve başarılı olan Filistinli misafir öğrencilere 8 haftalık eğitimin sonunda sertifika verilecek. 

Gençlerimiz  Filistin  Davamızın Sesi Olacaklar

UMED Başkanı Aslan Değirmenci , “Filistin , TİKA gibi önemli kuruluşlarımızın desteği ve projeleri ile kalkınmaya çalışırken , biz de Filistinli gençlerimize dokunarak , medyada Kudüs’ün sesini , mücadelenin direncini temsil etmelerine aracılık edeceğiz.  medya  ve Enformasyon diplomasisi bir ülke için dış dünyada imaj inşası ya da halkla ilişkiler faaliyetleri açısından önemlidir. Bu noktada asıl inisiyatif ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =