Emlak Bankası yeni adıyla geri dönüyor!

Türkiye  Emlak   Bankası  , "Türkiye  Emlak  Katılım  Bankası  Anonim Şirketi" , kısa  adıyla  "Emlak Bank" olarak yeniden faaliyete başlayacak.

haber7
0

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın 100 günlük Eylem Planı açıklamasında , 3 Temmuz 2001 tarihli Resmi Gazete de yayımlanan karar ile bankacılık yapma yetkisi sona erdirilen ve tasfiye kapsamına alınan  Emlak  Bankasının "konut , arsa ve gayrimenkul ağırlıklı" çalışacak şekilde tekrar faaliyete geçirileceğini duyurmasının ardından çalışmalar hız kazandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum , konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  Emlak  Bankasının atıl durumda ve tasfiye halinde olduğunu hatırlattı.

Kurum , "Emlak Bankasını yeniden güçlendirerek ekonomiye kazandırmak için çalışmalarımızı süratli bir şekilde sürdürüyoruz." dedi.

Çalışmalara ilişkin bilgi veren Kurum , "Bankamızın olağan genel kurul toplantısını 3 Eylül 2018 de İstanbul da gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda ivedilikle yönetim kurulunu da belirledik. İnşallah yıl sonuna kadar  Emlak   Bankası  faaliyetlerine başlayacak. Böylece Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi konut , arsa ve gayrimenkul ağırlıklı çalışacak , katılım bankacılığındaki markamızı  Emlak  Bank olarak ortaya koyacağız." diye konuştu.

Kurum , bankanın faaliyet amacına ilişkin olarak , "Bankanın amacını faizsiz bankacılık ilkeleri çerçevesinde katılım bankalarının yapabilecekleri her tür işlemi yürütmek olarak belirledik." ifadesini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =