AK Partili tüm belediyelerde ABD ürünlerine boykot

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya , AK Parti'li 883  Belediye  ve 39 il genel meclisi başkanlığına gönderdiği bir tebligat ile israf ve  ABD   ürünlerine  karşı uyardı.

haber7
0

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya , Belediyelerden israftan kaçınmalarını , dövizle işlem yapmamalarını ,  ABD  malları yerine yerli mallarını kullanmalarını isteyen Kaya , diğer partilerin idaresindeki 515  Belediye  yönetimine de bu ulusal meselede aynı hassasiyeti göstermeleri çağrısında bulundu.

Değerli Başkanım ,

Bugün ülkemize ve milletimize karşı yeni bir saldırıyla karşı karşıyayız. Bugüne kadar her türlü yolla ülkemize ve milletimize diz çöktürmeye çalışanlar , şimdi de ekonomik bir savaşla bunu denemektedirler. Biz her türlü saldırıyı milletimizle birlikte aşarak bugünlere geldik.

Ülkemize karşı yapılan bu yeni saldırıyı da yine birlikte aşacağız.  Bunun için tüm  Belediye  başkanlarımızın milletimizin manevi hisleri ve taşıdığımız mesuliyetin bir gereği olarak , aşağıdaki hususlarda azami hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.

Lisans ücreti ödenmeyen , yerli ve milli yazılımımız olan PARDUS’a henüz geçmemiş olan belediyelerimiz , lisans ücreti ödenen yabancı menşeli yazılımlar yerine ivedilikle PARDUS’a geçmelidir. Bu konuda TUBİTAK ile birlikte uygulama tecrübesi olan Belediyelerden teknik destek alınarak ivedilikle dönüşüm sağlanmalıdır.

KİK ilgili tebliğler doğrultusunda , elektronik cihazlar , cep telefonları , bilgisayar ve diğer teknolojik cihazlarda yerli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =