Edirne'de 1 tonluk "Efe" 21 bin liraya satıldı

Edirne'deki bir çiftlikte satışa sunulan 1 ton ağırlığındaki "Efe" adlı boğa , 21 bin  liraya  alıcı buldu.

haber7
0

Merkeze bağlı İskenderköy köyündeki çiftlikte Mansur İriş tarafından yetiştirilen 2 yaşındaki boğa ,  Kurban  Bayramı için satışa çıkarıldı.

Montofon cinsi "Efe" adlı boğa , 21 bin  liraya  satıldı. 

 

Mansur İriş , AA muhabirine yaptığı açıklamada , 10 yıldır hayvancılıkla uğraştığını söyledi. 

Aile çiftliğindeki 500 büyükbaş hayvandan 100 ünü bu yıl  Kurban  Bayramı için satışa sunduklarını anlatan İriş , şunları kaydetti:

"Bütün hayvanlarımızı özenle beslemeye , yetiştirmeye çalışıyoruz. Hayvanlarımızı en iyi yemler ve kendi yetiştirdiğimiz yoncayla besliyoruz.  Efe  , daha 1 yaşındayken diğer hayvanların arasında cüssesiyle dikkat çekiyordu. Biz de güzel bir kurbanlık olacağını düşündük. 2018 yılının  Kurban  Bayramı nda ahırımızın en büyük kurbanı olarak satışa sunduk. 1  tonluk   Efe  bayram için sahibini , alıcısını buldu , 21 bin  liraya  verdik , hayırlı olsun."

Efe nin bakımını kendisinin yaptığını anlatan İriş , "Efe çok uysal bir hayvan. Çiftliğe girdiğimde hemen anlıyor. Ben onu severken problem yok ama o beni severken biraz problem oluyor. Yaklaşık on kat fark var aramızda çünkü. Bu arada tüm vatandaşlarımıza kazasız , belasız , huzurlu bir  Kurban  Bayramı diliyorum." diye konuştu

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =