Minik kalbiyle mucizeye imza attı

Dünyada 300 bin doğumda bir görülen nadir kalp hastalığı ALCAPA ile dünyaya gelen 5.5 aylık  Selin bebek  , 6 saatlik açık kalp ameliyatını başarıyla atlatarak sağlığına kavuştu.

haber7
0

Kırklareli nde yaşayan Bulgaristanlı Milena (38) ve İbrahim Deniz (39) çifti bir yıl önce dünya evine girdi. Çift , geçtiğimiz mart ayında Selin adını verdikleri kız bebeklerini kucaklarına almanın mutluluğunu yaşadı. Sorunsuz geçen hamilelik döneminin ardından dünyaya gelen Selin bebeğin rutin muayenesinde beklenmedik bir hastalık ortaya çıktı. Doktoru tarafından kalbinden ses geldiği fark edilen Selin bebeğin hastalığı 1.5 ay süren tetkiklerin ardından tespit edildi. ALCAPA adı verilen ve 300 bin doğumda bir görülen hastalıkla hayata gözlerini açan  Selin bebek  , tedavi için ailesi tarafından İstanbul a getirildi. Medicana Bahçelievler Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Özkan tarafından muayene edilen  Minik  Selin , hızlı bir şekilde ameliyata alındı. 6 saat süren ameliyat ve 14 günlük yoğun bakım sürecinin ardından  Minik  Selin sağlığına kavuştu.

"14 GÜN SONRA GÖRDÜM GÖZYAŞLARINA BOĞULDUM"

 

 

Hamilelik döneminde hiçbir sorun yaşamadığını söyleyen anne Milena Deniz , doğum sonrası ikinci ayında bebeğinin kalbinde bir ses hissedildiğini anlattı. Uzun süren test döneminin ardından 5 inci ayda İstanbul a geldiklerini anlatan anne Deniz , "Hastalığı ilk duyduğumda çok korktum , perişan oldum. Selin i ameliyata uğurlarken çok mutsuz oldum. 5 aylık bir bebeğin ameliyatı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =