ABD ile yaşanan krizin ardından Türkiye'yi kur üzerinden hizaya getirme operasyonunana siyasi  Liderlerden  tepki geldi.

haber7
0

Ekonomik gerekçelerden bağımsız biçimde , kur üzerinden kriz algısı oluşturup  Türkiye  ye diz çöktürme operasyonu yapan dış güçlere tepki yağıyor. Siyasi liderler ,  Türkiye  karşıtı hamlelere tepki gösterirken , hükümete de  tam   destek  verdi. CHP , hükümet karşıtı açıklamalarda bulunurken , HDP den henüz ses çıkmadı.İşte liderlerin  Türkiye  ve hükümetine  destek  açıklamaları;DEVLET BAHÇELİ: DIŞ KAYNAKLI BİR KOMPLU Bahçeli , Bir papazı bahane ederek ekonomide terör estiriliyor.  Türkiye  istikrarsızlığın batağına gömülmek isteniyor. Ekonomide dış kaynaklı bir komplo devreye alınıyor dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli nin açıklamaları şöyle:

"Vicdan sahibi her insanımız , vatan ve milliyet hislerine haiz her kardeşimiz şu anda karanlık ve kahredici bir kumpasla temellendirilmiş ekonomik operasyona maruz kaldığımızı itiraf ve ifade edecektir. Türkiye’yi sanal ve sahte oyunlarla savurmak , hatta sindirmek çabasındalar.

Dövizdeki tırmanış tehlike sınırını geçmiş durumda! Gelişmeler doğrultusunda ekonomi alarm veren bir eşiğe dayanmış halde! Makroekonomik parametreler bozulma işareti veriyor.  Türkiye  istikrarsızlığın batağına gömülmek isteniyor. Ekonomide dış kaynaklı bir komplo devreye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =