Çiğ köfte patenti  türkülerle kutlandı

Etsiz  Çiğ   köfte  coğrafi işaret tescilinin Adıyaman'a verilmesi , Adıyamanlılar ve  Çiğ   köfte  üreticileri tarafından sevinçle karşılandı.

haber7
0

Adıyamanlılar , patent sevincini İstanbul da kendilerine özgü harfane gecesi kutlamasında halaylar ve türkülerle birlikte çiğ köfte yaparak kutladı. Etsiz Çiğ köfteciler Derneği (ÇİĞDER) Başkanı Sait Aybak , "Biz Adıyamanlılar çiğ köfteyi sanayileştirdik , markalaştırdık. Çiğ köfteyi bütün Türkiye ye tattırdık. Türkiye sınırları dışına da taşıdık." dedi.

Türk Patent ve Marka Kurumu , uzun yıllardır süren çiğ köfte kimin tartışmasına geçen hafta aldığı kararla noktayı koydu. Etsiz çiğ köfte coğrafi işaret tescilinin  Adıyaman  a verilmesi , kentte ve sektör temsilcilerinde büyük sevinçle karşılandı. Adıyamanlılar , Etsiz Çiğ köfteciler Derneği nin (ÇİĞDER) dün İstanbul Sultangazi de düzenlediği programda bir araya geldi. Programa , Etsiz Çiğ köfteciler Derneği (ÇİĞDER) Başkanı Sait Aybak , Kahta Çiğ Köfte sahibi Orhan Güzelaydın , OSES Çiğ Köfte Genel Müdürü Hasan Yaşar ve çok sayıda Adıyamanlı katıldı. Adıyamanlılar , kentlerine özgü harfane ekibi ve yöresel kıyafetler giyen folklör ekibi eşliğinde kutlama yaptı. Halaylar çekildi , türküler söylendi , usta eller , misafirler için çiğ köfte yoğurdu.

"TÜRKİYE YE HATTA DÜNYAYA TANITTIK"

Çiğ köfteyi hem Türkiye hem de yurt dışına tattırdıklarını söyleyen Etsiz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =