70 yaşında günde 20 saat pokemon avına çıkıyor

Tayvan'da torununun  pokemon  Go oynamasından etkilenen 70 yaşındaki kişinin , bisikletine taktığı 11 telefonla  günde  20 saate kadar oyun oynadığını gösteren görüntüler sosyal medyada oldukça dikkat çekt

haber7
0

Temmuz 2016 da çıkan  pokemon  Go oyunu tüm dünyada kısa sürede popüler hale gelmişti. Türkiye dahil olmak üzere tüm dünyada insanlar ellerinde poke yakalamak için parkları , bahçeleri , sokakları geziyorlardı.

Eskisi kadar popüler olmayan oyunun tutkunu Tayvan dan 70 yaşındaki Chen San-Yuan oldu.

Tayvan da torunundan özenerek bisikletine taktığı 11 telefonla günde 20  saat  kadar artırılmış gerçeklik oyunu  pokemon  Go oynayan 70 yaşındaki Chen San-Yuan , sosyal medyada trend oldu.  

Pokemon avını daha da ileri götürmek için bisikletine dört telefon daha takmayı planladığını söyleyen Chen San-yuan , bu hobisi için ayda 1000 dolardan fazla harcıyor.

Taipei sokaklarında "Pokemon Amca" olarak bilinen Chen , mobil şarj cihazlarının yardımıyla gece geç saatlere kadar oyun oynabiliyor. 

Fotoğrafı soyal paylaşım sitesi Reddit te yayımlandıktan sonra üne kavuşan Chen ,  pokemon  sayesinde yeni dostlar edindiğini ve Alzheimer a yakalanma riskini azalttığını söyledi.

Pokemon Go oyununun ortaya çıktığı tarihlerde oyunun yaratıcısı Nintendo şirketinin hisseleri 5 gün içinde 9 milyar dolar değer kazanmıştı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =