Beklenen açıklama geldi! Anlaşma tamam

Doğuş Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in geçtiğimiz günlerde borç vadelendirmesine ilişkin 2.3 milyar euro için imza aşamasında olduklarını açıklamasının ardından bugün şir

haber7
0

Doğuş Grubu nun Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk in geçtiğimiz günlerde uzun zamandan beri gündeme gelen yapılandırma konusuna ilişkin sessizliğini bozarak , bankalarla yeniden yapılandırmayı değil yeniden vadelendirmeyi konuştuklarını ve 2.3 milyar euro için imza aşamasında olduklarını açıklamasının ardından bugün  Doğuş Grubu  dan konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada bankalarla görüşmelere ilişkin olarak; eş lider bankalarla refinansman işlemi konusunda  Anlaşma  sağlandığı belirtildi. Doğuş tan yapılan açıklamada şöyle denildi:

 

 

"Refinansman için eş lider bankalarla  Anlaşma  sağlandı. Türkiye ye yatırım yapmak birinci önceliğimizdir...

Türkiye de değişimin öncüleri arasında yer alan  Doğuş Grubu  , sahip olduğu geniş hizmet , bilgi ve iş birliği ağını hedeflerine ulaşmak için en etkin şekilde kullanmakta ve Türkiye ye yatırım yapmayı en birinci önceliği olarak görmektedir.

Değişen dünya dinamiklerine uyum süreçleri kapsamında paydaşlarımızla yürüttüğümüz çalışmalar hedeflenen şekilde ilerlemektedir. Bu çerçevede bankalarla görüşmelerimize ilişkin olarak; eş lider bankalarla refinansman işlemimiz konusunda  Anlaşma  sağlanmıştır. Bankalarımızın kendi iç süreçleri devam etmektedir.

Doğuş Grubu nun vizyonu; Türkiye nin bir dünya markası olma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =