2018 Öğretmenlerin özür grubu (Mazeret) atama başvurusu nasıl yapılır?

 MEB   Öğretmenlerin   özür   grubu  tercihleri bugün başlıyor. Eş durumu açılan okullar ne zaman belli olacak? Daha önce  MEB  Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruya göre eş durumu

haber7
0

2018 yılı yaz tatili kadrolu öğretmenlerin aile birliği , sağlık , can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme duyurusu yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı personeli öğretmenlerin özür  grubu   atama  tercihlerinde 2. aşama başvuruları bugün başlıyor.

2018 Yılı Yaz Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği , Sağlık , Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu kapsamında birinci aşama başvurular 1-7 Ağustos  2018  tarihleri arasında tamamlanmıştı.  İkinci aşama başvurular , yani okul/kurum tercihleri yarın(10 Ağustos) başlayacak ve 15 Ağustos ta sona erecek. 

Öğretmenler kişisel MEBBIS leri üzerinden tercih yapıp ilgili il/ilçe MEM e onaylatacaklardır. Atamalar ise 17 Ağustos  2018  tarihinde atama.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.    Yer değiştiren öğretmenler 28 Ağustos  2018  tarihinden itibaren ilişik kesme işlemlerini yapabileceklerdir. Tercih ,  atama  ve ilişik kesme süreci ile ilgili her şey haber7.com da olacak.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =