Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig'de futbolseverlerin statlara giriş yapabilmek için kullandıkları  Passolig  Kart'ın geride kalan sezon 1 milyon yeni üye kazandığı ve toplam üye sayısının 4 milyona yaklaştı

haber7
0

Passolig den yapılan açıklamada , geride kalan futbol sezonunda toplam 7 ,5 milyon bilet satışı gerçekleştirildiği ve seyirci sayısında yüzde 43 lük bir artış olduğu belirtildi.

Statların doluluk oranındaki artışa dikkat çekilen açıklamada , 2016-2017 sezonunda 8 bin 940 olan Süper Lig seyirci ortalamasının , 2017-2018 sezonunda 12 bin 821 e yükseldiği vurgulandı.

Geride kalan sezonda 1 milyon yeni kişinin  Passolig   Kart  aldığı , sezon sonundan bugüne kadar yaklaşık 3 aylık dönemde ise 200 binden fazla kişinin sisteme dahil olduğu kaydedildi.

Artışta Fenerbahçe ,  Kart  sayısında Galatasaray lider

Spor Toto Süper Lig takımları arasında taraftarlarına ait  Passolig   Kart  adedinde en yüksek artışı Fenerbahçe nin yakaladığı , toplam  Kart  sayısında ise Galatasaray ın ilk sarıdaki yerini koruduğu aktarıldı. 

Fenerbahçe Kulübünde başkanlığa Ali Koç un gelmesiyle , sarı-lacivertli taraftarlara yönelik  Passolig   Kart  satışlarının ciddi bir yükseliş yakaladığı , haziran ayının başında 698 bin civarında olan Fenerbahçe  Passolig   Kart  sayısının bugün itibarıyla 727 bin 49 a ulaştığı ifade edildi.

Passolig  Kart  sayısında ise geçen sezonun şampiyonu Galatasaray ın 760 bin 817 adetle ilk sırada bulunduğu açıklandı. Fenerbahçe 727 bin 49 kişi ile ikinci ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =