Tesla'nın Apple'dan çaldığı mühendis geri döndü!

 Tesla  , yaklaşık 2 yıl önce Apple’ın yüksek müdendislerinden olan Doug Field’ı bünyesine dahil etmişti. Kriz sürecinde Elon Musk tarafından uzaklaştırılan mühendis , Apple’a  geri  döndü.

haber7
0

Tesla , üretim krizinden dolayı büyük bir finansal zorluk içine girince , Nisan ayında Elon Musk elini taşın altına sokmuştu. Model 3 hatlarında yaşanan aksaklıkları çözmesi gereken üretimden sorumlu baş  mühendis  Doug Field’ın yerine geçen Musk , krizin sert etkilerini engellemeyi başardı. Bu hareketi Apple’dan transfer ettiği Field’i kaybetmesine yol açtı. 

Doug Field , eskiden Apple’ın Mac bilgisayarlarının donanımlarından sorumlu olan kişiydi. Tesla’ya transfer edilmesi Musk’ın çok ciddi uğraşlar verdiği söylendi. Field , Model 3 krizinden sonra atılınca , boşta kalacak bir insan da değildi. Bir süre bekleyip  Apple   geri  dönme kararı aldığı ortaya çıktı.

Şu sıralar içeriği bilinmeyen Project Titan adında bir proje yürüten  Apple  , otonom sürüş sistemleri geliştirmek konusunda kararlı. Doug Field ise Tesla’daki otomotiv tecrübesini , eski şirketi  Apple  için kullanıyor. 

Aslında Musk Field’ı hemen şirketten kovmamış , sadece görev tanımını değiştirmişti. Field ise bu tavır üzerinde Mayıs ayı içerisinde ayrılma kararını bildirmiş , Haziran ayında  Tesla  ile olan bağlarını koparmıştı

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =