Emeklilere çifte müjde! Hazırlıklar tamam

SGK , 12 milyon emekliye 4 bin 809 liralık avans için hazırlıkları tamamladı. Kamu bankaları da  Emeklilere  nakit desteği sağlamak için 'faizsiz kredi' çalışması yapıyor.

haber7
0

Bayramlarda biner lira ikramiye müjdesinin ardından emekliler için yeni haberler de geldi. Emekliye ayrılıp , maaşının bağlanmasını bekleyenler için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önemli bir imkan sağlıyor. Yeni  emekli  olanlara verilecek avans imkanının kapsamı genişletilecek. Düzenleme hayata geçerse , tüm emekliler maaşlarının 3 katı kadar avans alabilecek. .Öte yandan kamu bankaları ,  Emeklilere  nakit desteği sağlamak için faizsiz kredi hazırlığı yapıyor. Düzenleme hayata geçerse vatandaş , aylığını aldığı bankadan maaşının 10 katına kadar kredi kullanabilecek.

ESKİ EMEKLİ DE FAYDALANACAK 

Avans miktarı , bağlanacak aylıklarda net asgari ücretin 3 katını geçmemek üzere SGK tarafından belirleniyor. Yeni  emekli  bu sayede 4 bin 809 lira (1.603 x 3) avans alabiliyor. Maaşının bağlanmasını bekleyenlerin imdadına yetişen avans formülünün , mevcut  Emeklilere  de uygulanması gündemde. Yeni düzenleme kanunlaşırsa , tüm emekliler maaşının 3 katına kadar avans çekebilecek. Konuyla ilgili çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Tasarıya göre; isteyen  Emeklilere  SGK avans verecek. Emekliler , SGK ya yazılı olarak başvurusunu yaparak maaşının 3 katına kadar avans isteyebilecek. Bu para daha sonra emeklinin maaşından 12 , 24 ya da 36 taksitle kesilecek.  

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =