Hazırlıklar tamamlandı! S. Arabistan duyurdu

Bu yıl 19-24 Ağustos tarihlerine rastlayan dönemde , güvenlik tedbirlerinin en üst düzeye çıkarılması öngörülüyor.

haber7
0

Mekke-i Mükerreme de Haremi Şerif in içindeki "Kalabalıkların Yönetimi Operasyon Odası" merkezinde , hacıların kitlesel yönelişlerinin izlendiği dev ekranlar , iletişim araçlarının yanı sıra bunları anbean takip eden güvenlik birimleri dikkati çekiyor.

"DÜNYADA BAŞKA BİR ÖRNEĞİ YOK"

Suudi  Arabistan  Hac , Umre ve Olağanüstü Güvenlik Gücü Müdürü Tümgeneral Muhammed bin Vasıl el-Ahmedi , hacda kalabalıkların yönetiminin çok müstesna bir görev olduğunu , bunun dünyada başka örneğinin bulunmadığını söyledi.

Kalabalıkların Yönetimi Operasyon Odası hakkında bilgi veren Ahmedi , "Burada her türlü olağanüstü duruma karşı hazır ve herhangi bir tehlikeyi bertaraf etme konusunda da gayet eğitimli ekipler mevcut. Ekipler , Kabe-i Muazzama nın ve kutsal mekanların muhtelif yerlerinde konuşlanmış , gelişmeleri ve değişimleri 24 saat esasına göre merkezle paylaşıyor ve gelen direktiflere göre hareket ediyor." dedi. 

Ahmedi , bugüne kadar Harem-i Şerif te büyük bir olay yaşanmamasının Allah ın bir lütfu olduğunu , bunun arkasında büyük bir özveriyle çalışan tam teçhizatlı ekipler ve mükemmel bir uygulama planıyla hareket etmenin yattığını ifade etti.  

KALABALIK FARKLI KAPILARA DAĞITILIYOR

Mescid-i ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =