ASELSAN tehditleri 'Kangal' ile susturacak

ASELSAN'ın tasarlayarak ürettiği sırt , araç ve  bomba imha  tipi yeni sinyal bozucu sistemler güvenlik güçlerinin envanterine girdi.

haber7
0

Uzaktan kumandalı sistemlerle gerçekleştirilen saldırıların etkisiz hale getirilmesine yönelik olarak güvenlik güçlerinin teknolojik olanakları güçlendiriliyor. 

Güvenlik güçlerinin görevleri sırasında karşı karşıya kalabileceği tehditlerin bertarafı ve ülke güvenliğinin artırılmasına yönelik yeni sistemler kullanıma giriyor.

 

 

Savunma Sanayii Başkanlığının koordinasyonunda ,  ASELSAN  tarafından tasarlanarak üretilen sırt tipi , araç tipi ve  bomba imha  tipi radyo frekansı (RF) karıştırma/köreltme (jammer) sistemleri güvenlik güçlerinin envanterine dahil edildi.

Bunlardan  Kangal  Araç Tipi RF Karıştırma/Köreltme Sistemi ailesi , güvenlik güçlerinin araçlarına entegre edilerek , araçların seyri ve duraklaması sırasında olası "radyo frekans kontrollü el yapımı patlayıcı" (RFEYP) tuzaklarına karşı aktif RF karıştırma/köreltme uygulamasıyla koruma sağlıyor.

Modüler özellikte ve çok bantlı olarak tasarlanan sistem , halihazırda bilinen frekans bantlarının tamamını kullanan olası  tehditleri  eş zamanlı olarak engelleyebiliyor.

Sistem , farklı tipte araçlara entegre edilebiliyor ve araçtan araca kolaylıkla taşınabiliyor.

Kangal Araç Tipi Jammer , programlamaya yetkili kullanıcı seviyesinde , sahada programlanabiliyor , olası yeni tehditlere karşı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =