Bayram için kritik uyarı: Elinizi çabuk tutun

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya , Kurban Bayramı'nda yaklaşık 1 ,5 milyon vatandaşın seyahat acentaları aracılığıyla tatile gitmesini beklediklerini bildirdi.

haber7
0

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın , dün yaptığı açıklamada , Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı nda , yaklaşan Kurban Bayramı na ilişkin bir karar alındığını belirterek , yapılan düzenleme çerçevesinde Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkartıldığını söyledi. Böylece 20 Ağustos Pazartesi gününe denk gelen arife günü de  Bayram  tatiline dahil edildi. 

Konuya ilişkin AA muhabirine değerlendirmede bulunan  TÜRSAB  Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya , bu yıl Kurban Bayramı’nda 9 gün gibi uzun bir  tatil  olacağını ifade ederek , "Tatil süresinin uzun olması ve önceden belli olması vatandaşlarımızın  tatil  planlarını ve rezervasyonlarını daha önceden planlı bir şekilde yapmalarına vesile oldu. Üye acentalarımızdan aldığımız bilgiye göre , bu yıl Kurban Bayramı’nda yurt içinde özellikle sahil kesiminde  yer  alan otellerin neredeyse tamamı dolmuş durumda. Son dakikaya kalan misafirlerimiz pansiyonlarda bile  yer  bulamayabilirler." şeklinde konuştu. 

Seyahat acentalarının çok yoğun talep aldığını aktaran Bağlıkaya , şunları kaydetti: 

"Bu yıl iç pazarda geçen yıla göre yüzde 40’a yakın bir artış var. Kurban Bayramı’nda yurt dışı turlarında geçen yıla göre genel olarak yüzde 35 civarında artış olduğunu söyleyebiliriz. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =