"Vali Hanım" çileği üreticinin yüzünü güldürdü

Muğla'da halk arasında "Vali Hanım"  çileği  olarak bilinen "San Andreas" çileğinin hasadına başlanıldı.  Vali  Esengül Civelek "Üreticilerimizin  Vali   Hanım  çileğinden memnuniyeti ç

haber7
0

Muğla nın  Kavaklıdere  ilçesinde halk arasında "Vali Hanım" çileği olarak bilinen "San Andreas" çileğinin hasadı  Vali  Esengül Civelek ve üretici kadınlar tarafından yapıldı. 

Üretici Hüseyin Derim in , Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının desteğiyle Menteşe Mahallesi nde oluşturduğu  çilek  tarlasında ilk hasat yapıldı.

Halk arasında "Vali Hanım" adı verilen çileğin hasadını  Vali  Esengül Civelek , üretici kadınlarla gerçekleştirdi.

Civelek , hasadın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada ,  Kavaklıdere  yi "San Andreas" türü çilekle tanıştırdıklarını , çok iyi verim elde ettiklerini söyledi.

Dağıtılan fidelerin meyve vermeye başladığını aktaran Çivelek , " Üreticilerimizin yüzünü güldüren bir ürün oldu. Üreticilerimizin  Vali   Hanım  çileğinden memnuniyeti çok yüksek. Lezzeti , aroması , kalitesi ve verimliliğiyle yeni bir marka değer yaratacak tarımsal ürünümüz oldu. Bundan sonraki amacımız üretimin artırılması , devamlılığın ve verimliliğinin sağlanması olacaktır." diye konuştu.

Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şakir Fırat Erkal ise ekiplerin bölgeye uygun  çilek  çeşidini tespit ettiğini , sulama sistemleri , toprak analizleri ve tarla seçimlerini gerçekleştirdikten sonra çalışmalarına başladıklarını ifade etti.

"Kaliteli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =