Evde bakım maaşı alanlara bayram ikramiyesi ödenecek mi?

 Evde   bakım   maaşı  almaya hak kazanan hasta , yaşlı ve engelli hastalara bakan vatandaşlar emekliye verilen  bayram  ikramiyesini alıp alamayacaklarını merak ediyorlar. Peki , Ramazan bayramında ödeme alamayan  Evde   bakım   maaşı   alanlara  bu bayr

haber7
0

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından takibi yapılan  Evde   bakım   maaşı  , evinde hasta , yaşlı ve engelli bir kimseye bakanlar alabiliyor.  Evde   bakım   maaşı  alan hasta bakıcılar geçtiğimiz bayramda ödenmeye başlanan  bayram   ikramiyesi  ödemesinin kendilerine verilip verilmeyeceğini sorguluyorlar. Ramazan Bayramında 1000 lira ikramiye ödemesinden yararlanamayan hasta bakıcıların sayılı günler kalan Kurban bayramında da ikramiye alması beklenmiyor. Henüz açıklama yapılmazken  Evde   bakım   maaşı   alanlara  ikramiye ödemesi kararı takip ediliyor , gözler Bakanlıktan yapılacak açıklamada.

EVDE BAKIM MAAŞI ALANA İKRAMİYE VAR MI?

 

 

Evinde bir hasta , yaşlı yahut engelli kişilere bakan hasta bakıcılar aylık 1085 lira ödeme alıyorlar.  Evde   bakım   maaşı  almak için hane içine giren kişi başı gelirin asgari ücretin üçte ikisinden düşük olması gerekiyor. Ramazan bayramında ödenmeye başlanan her emekliye bin lira ikramiye ödemesinden faydalanamayan  Evde   bakım   maaşı  alanlar kurban bayramında durumun ne olacağını merak ediyorlar. Konuya ilişkin resmi açıklama henüz gelmezken ,  Evde   bakım   maaşı  alan hasta bakıcılara bu  bayram  da ikramiye ödenmesi beklenmiyor.

Evde  bakım   maaşı  nasıl alınır? 2018  Evde   bakım  parası kaç TL oldu?

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =