Tarihi fırsat için son saatler

Kamuya yönelik borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşlar için bugün son gün.  Vergi  daireleri borç yapılandırmaları için bugün saat 23.59'a kadar açık olacak.

haber7
0

Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamındaki alacakların yapılandırılmasında bugün son gün.

Son başvuru gününün 31 Temmuz Salı olduğu  yapılandırma  imkanından yararlanmak isteyenler  Vergi  dairelerine gitmeden , www.gib.gov.tr ile e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden de müracaatta bulunabiliyor. Yığılma yaşanmaması için vatandaşların son günü beklemeden başvuruda bulunması önem taşıyor.

İşte  yapılandırma  hakkında merak edilenler:

HANGİ BORÇLAR KAPSAMDA?

31 Mart 2018 ve öncesi döneme ait tüm borçları kapsıyor. Sigorta prim borçları , her türlü  Vergi  , askerlik para cezası , trafik cezası , idari cezalar , su borcu , öğrenim kredileri kapsamda.

NE KAZANDIRACAK?

Borçların gecikme faizi , cezası silinecek. Bunun yerine Yİ-ÜFE tutarı hesaplanacak. Böylece toplam borçta önemli bir düşüş sağlanacak.

İlk taksit ödeme süresi içinde peşin ödeme yapanlardan Yİ-ÜFE esas alınarak hesaplanan tutarın yüzde 90 ının tahsilinden vazgeçilecek.

18 TAKSİT İMKANI

Taksitle ödeme seçilirse , ana para + Yİ-ÜFE olarak hesaplanan tutar 6 taksit için 1 ,045 , 9 taksit için 1 ,083 , 12 eşit taksit için 1 ,105 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =