Güneş paneli kurdu faturadan kurtuldu!

Manisa'da spot dükkanı işleten elektrik ustası İmdat Tuncay , iş yerinin üstüne  Güneş  enerji  paneli  yerleştirip , elektriğini üretmeye başladı. Tuncay , "1500 lira maliyetle kurduğum sistemle elektrik masrafında

haber7
0

Şehzadeler ilçesine bağlı Çarşı Mahallesi nde spot işiyle uğraşan elektrik ustası İmdat Tuncay , çatısına kurduğu güneş enerjisi paneliyle elektriğini üreterek , tasarruf sağlamaya başladı.

Eskiden ayda ortalama 200 lira elektrik faturası ödeyen Tuncay , 1500 lira maliyetle kurduğu sistemle elektrik masrafından kurtulduğunu söyledi. Tuncay , diğer esnafın da kendisini örnek aldığını anlattı. Evinde de aynı sistemi kurduğunu belirten Tuncay , "Elektrik enerjisiyle uğraşıyorum.

Bunu ilk olarak kendi evim ve iş yerimde uyguladım. Sonrasında esnaf arkadaşlarıma da yapmaya başladım. Güneşten elektrik üretiyoruz. Daha önce aylık 200 lira elektrik masrafım varken , şimdi 1500 lira maliyetle kurduğum sistemle elektrik masrafından kurtuldum. 1 ,5 yıldır sistemi kullanıyorum. Karşı dükkanıma da buradan kablo çekiyorum. Bunu gören diğer esnaf da sistemi kurmak istiyor" diye konuştu.

İmdat Tuncay , 1 ,5 metrekarelik alana kurulu sistemin 2 panelden oluştuğunu , toplam 510 kWh lık enerji ürettiğini , üretiminin aylık kullanımını karşıladığını , bunun için de elektrik aboneliğini iptal ettirdiğini kaydetti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =