Elazığ Şehir Hastanesi 1 Ağustos’ta Açılıyor

Sağlık Bakanlığı’nın yaptırdığı  Elazığ   Şehir   Hastanesi  1 Ağustos’ta hizmete girecek.  Elazığ   Şehir   Hastanesi  , Türkiye’de hizmete giren 6. şehir  Hastanesi  olacak.

haber7
0

Yozgat , Mersin , Isparta , Adana ve Kayseri’den sonra şehir hastaneleri projesinde bir dev projenin daha sonuna gelindi.  Açılış  öncesinde Sağlık Bakan Yardımcısı Prof Dr. Muhammet Güven , Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz , Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Alper ve beraberindeki heyet şehir hastanesinde incelemelerde bulundu.

Elazığ  Şehir   Hastanesi  , modern , güçlü altyapısı ve teknoloji yatırımlarıyla bölgedeki sağlık hizmet kalitesini en yüksek seviyeye çıkaracak.  Bin 38 yatak kapasitesiyle hizmet verecek olan hastanede her branştan poliklinik yer alacak , nitelikli ameliyatlar yapılabilecek.  

 

Elazığ  Şehir   Hastanesi  , şehrin en büyük projesi olarak birçok ilki bünyesinde barındıracak. Hastane diğer şehir hastanelerinde olduğu gibi sağlık alanında son teknolojiye sahip cihazlarla hizmet verecek. 

Hastane binasının tümü otomasyon sistemiyle donatıldı.  8 blok halinde inşa edilen  Elazığ   Şehir   Hastanesi  depreme dayanıklı tasarımıyla dikkat çekiyor. Hastanede 872 adet sismik izolatör kullanıldı. Ayrıca hasta transferinde zaman kazandıracak helikopterlerin kalkış ve inişi için alan ayrıldı , 2 helipad yapıldı.

ŞİFA DAĞITACAK

Sadece Elazığ’a değil , bölgedeki diğer illerden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =