Kırklareli'nde yıldırım düştü; 1 turist öldü

Sağanak yağmurun etkili olduğu Kırklareli'nin Ürünlü köyünde bisikletli 2 turistin üzerine  yıldırım  düştü. Olayda  Alman  uyruklu  turist  ölürken ,  Fransız  uyruklu  turist  ise yaralandı.

haber7
0

Balkanlar üzerinden gelen sağanak yağmur ve fırtına Edirne ve  Kırklareli  nde etkili oldu. Bulgaristan dan Dereköy Sınır Kapısı ndan Türkiye ye bisikletle giriş yapan Alman ve Fransız uyruklu 2  turist  , Edirne ye gitmek üzere yollarına devam etti.

Turistler , Kırklareli-Edirne karayolu üzerinde bulunan Ürünlü köyü yakınlarında yağmura yakalandı. Köy yakınlarında üzerlerine  yıldırım  isabet eden turistlerden  Alman  uyruklu  turist  ölürken ,  Fransız  uyruklu  turist  yaralandı. Köylülerin haber vermesi üzerine bölgeye giden sağlık ekipleri yaralı turistleri Edirne nin Havsa İlçesi Devlet Hastanesi ne götürdü. Ancak durumu ağır olan  Alman  uyruklu  turist  doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.  Fransız  uyruklu  turist  ise ilk müdahalesinin ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ne sevk edildi. Jandarma olayla ilgili olarak turistlerin kimliklerini belirleme çalışmalarını sürdürüyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =