Şehitler için sela okuyan imamı darp ettiler

 Tekirdağ  Ergene  Esenler  Camii'nde görevli imam dün gece  15 Temmuz  şehitleri için  sela  okuduktan sonra bir grup genç tarafından  darp  edildi.

haber7
0

Ergene ilçesi  Esenler  Mahallesi’ndeki caminin 22 yıllık  imamı  Faruk Açıkgöz Diyanet İşleri Başkanlığının talimatı gereği 15 Temmuz gecesi 00.13’te şehitler için  sela  okudu.

SELANIN ARDINDAN  darp  EDİLDİ

İmam Açıkgöz , selayı okuduktan sonra camiye giren 2 kişiden İ.Ö.(22) ile aralarında tartışma çıktığını , bu sırada gencin kendisine yumruk atarak  darp  ettiğini öne sürdü. İmam Faruk Açıkgöz , konunun ardından jandarmaya , mahalle muhtarına , müftülüğe ve sendika yetkililerine bilgi verdiğini söyledi. 

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST

Olayı duyunca imama destek vermek amacıyla  Esenler  Camii’ne geldiklerini kaydeden Diyanet Sen Tekirdağ Şubesi Başkanı Adem Yaryıkan , yaşanan olayı tasvip etmelerinin mümkün olmadığını , sürecin tüm safhalarının takipçisi olacaklarını söyledi. 

Jandarma ekiplerinin soruşturma başlattığı olayda hem cami imamının hem de şüpheli İ.Ö. adlı gencin ifadesinin alındığı ve savcılık sorgusunun ardından adli makamlara sevk edilen İ.Ö.’nün adlı kontrol şartıyla serbest bırakıldığı kaydedildi.  

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =