Fidan'ı ifadeye çağırmıştı, cezası kesildi!

Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada , eski Ankara cumhuriyet başsavcı vekili Hüseyin Görüşen , 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarp

haber7
0

9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya , tutuklu sanık Görüşen ile avukatları katıldı. 

Görüşen , hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek , 15 Temmuz darbe  girişimine kadar hiçbir soruşturma geçirmediğini ve inceleme yapan müfettişlerden iyi notlar aldığını savundu. 

 

 

Dönemin MİT Müsteşarı Hakan  Fidan  ın ifadeye çağrılmasıyla ilgili beyanların doğru olmadığını ifade eden Görüşen , "MİT sekretaryasını arattım ama  ifadeye  çağırmadık. Yerinde olmadığını öğrenince hiçbir işlem yapmadım. Ayrıca tanık olarak dinlenen İ.O nun bu konudaki beyanları da doğru değildir." dedi.

Sanık Görüşen , suçsuz olduğunu öne sürerek beraat talebinde bulundu.

Cumhuriyet Savcısı Cem Saklıca , esas hakkındaki mütalaasında , Oslo  sürecine ilişkin MİT Müsteşarı Hakan  Fidan  ı  ifadeye  çağıran sanık Görüşen in ,  İstanbul da görev yapan özel yetkili FETÖ/PDY mensubu savcılarla senkronize  şekilde hareket edip hükümetin politikalarının akamete uğratılması ve kamuoyuna  MİT mensuplarının suç işlediği izlenimini vermeyi amaçladığını kaydetti.

Sanığın çocuğunu da örgütün hakim-savcı çocuklarına yönelik  oluşturduğu öğrenci evlerine gönderdiğini belirten Saklıca , Görüşen in  FETÖ/PDY nin ideolojisini ve amaçlarını benimseyerek faaliyetlerde bulunduğunu  bildirdi. Saklıca , özellikle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =